Category: Music

PERSEMBAHAN DARUL HANA MUSICAL FOUNTAIN BEROPERASI SEPERTI BIASA

Seperti yang kita sedia maklum, di sepanjang bulan Ramadan 1440H (6 Mei sehingga 4 Jun 2019) persembahan Darul Hana Musical Fountain telah dimainkan pada jam 10.30 malam sahaja bagi menghormati aktiviti keagamaan di sepanjang bulan Ramadan.

Selepas tarikh tersebut, persembahan Darul Hana Musical Fountain kembali kepada jadual asalnya:-

Ahad – Khamis (2 Sesi Persembahan)

8.30pm – 8.45pm

9.30pm – 9.45pm

Jumaat – Sabtu (3 Sesi Persembahan)

8.30pm – 8.45pm

9.30pm – 9.45pm

10.30pm – 10.45pm

Dewan Bandaraya Kuching Utara (DBKU) sentiasa menitikberatkan kesejahteraan semua pihak dan mempastikan setiap perkhidmatan yang disampaikan adalah dilaksana dengan sebaik mungkin.

Justeru, DBKU menyangkal dakwaan yang menyatakan persembahan Darul Hana Musical Fountain tidak beroperasi baru-baru ini.

Wargakota telah berpusu-pusu berkunjung ke Tebingan Kuching pada setiap malam untuk menyaksikan persembahan Musical Fountain, ikon pelancongan terkini Bumi Kenyalang.

(Gambar disertakan bersama)

Sekiranya ada pertanyaan, sila berhubung dengan Bahagian Perhubungan Awam DBKU di talian 082-512200.

Sekian. Terima kasih.

Awang Mohamad Awang Yusuf

Bahagian Perhubungan Awam

Dewan Bandaraya Kuching Utara

SAPE WORLD COMPETITION DI SARAWAK CULTURAL VILLAGE

This year’s Sarawak Harvest & will also feature sape’ World Competition & Workshop. The Sape World Competiton is open to any individual regardless their age, gender and origins. The preliminary round was held 20th April 2019 at Damai Craftworld & Event Centre while top 7 players will be entering the final competition on 27th april 2019.

This sape world competition also feature sape workshop at day time during 3 days 2 night.

List of the 7 finalists

1.Justine Jarop Anak Joseph / age 22 /iban /kuching

2.Melgin Bin Mariyali /age 25 / malay / singkawang kalimantan

3.Addelton JimbaiAnak Aldrin / age 21 /iban /betong

4.William Dharmawan /age 16 /Bidoih /Sanggau Kalimantan

5.Hayree Hashim/age 25 /iban / miri

6.JacksonMichael /age 35 /Iban @ kadazan / Kuching

7.Warten Anak Dikan / age 26 / Iban /Kuching

PANEL OF JUDGES

1.OSAINI RAJAK

2.MOHD FADZLY

3.ROJALI ANAK YUSSIN

RESULT

1.WINNER = JACKSON MICHAEL FROM KUCHING.

2.1ST RUNNER UP =WARTEN ANAK DIKAN FROM KUCHING

3.2ND RUNNER UP =WILLIAM DHARMAWAN FROM SANGGAU KALIMANTAN

credit : Sarawak Cultural Village

KUCHING WATERFRONT JAZZ FESTIVAL 2019

KWJF di Waterfront Kuching pada 27hb hingga ke 28hb September 2019

Antara artis yang akan hadir pada KWJF tahun ini adalah Ning Baizura, Nisa Addina (Sarawak), Dave Brewer and The Doodaddies (Australia), dan Z Yan Shanghai Jaz (Malaysia).

Majlis perasmian sidang media pagi tadi oleh Menteri Pelancongan, Kesenian, Kebudayaan, Belia dan Sukan Sarawak, Datuk Haji Abdul Karim Rahman Hamzah.

[VIDEO] LUMBA PERAHU KENYALANG #AGENDAOKSHE 2019

*31/3/2019 jam 8.00 am*

Perahu kenyalang (2 kategori)

– terbuka ( 12 kumpulan)

– kelab/persatuan ( 12 kumpulan)

Perahu tambang (2 kategori)

– berenjin ( 5 perahu)

– berdayung (5 perahu)

Kayak (5 kategori)

– Men single ( 6 penyertaan)

– Women single ( 6 penyertaan)

– Men Double (6 penyertaan)

– Women Double ( 6 penyertaan)

– Mix Double (6 penyertaan)

*30/3/2019 jam 2.30pm*

Tarik Tali Guna Perahu

– 14 kumpulan

Pumski

– 4 penyertaan

Kayak Mix Double

Johan: Hazalinawati /Faiz

Naib Johan: Noraida/Kadir Peter

Ketiga: Audrey/Isaac

Kayak Men Single

Johan: Giri Jamar

Naib Johan: Kadir Peter

Ketiga: Faiz Jon

Kayak Men Double

Johan: Giri /Isaac

Naib Johan: Kadir/Faiz

Ketiga: Junaidi/Mohd Zahari

Kayak Women Single

Johan: Hazalinawati

Naib Johan: Noraida Kassim

Ketiga: Fatin Naziha

Kayak Women Double

Johan: Hazalinawati/Noraida

Naib Johan: Nurul Hasiah/Dyg Rosmalawati

Ketiga: Izzati/Mimi Natasha

Lumba Pum Ski

Johan: APN 08 Sibu

Naib Johan: Air Asia F82

Ketiga: Tanjung Bundung Racing Team

Lumba Perahu Tambang Berenjin

Johan: Hj Umar Amin

Naib Johan: Aneng Len

Ketiga: Salihin Sulaiman

Keempat: Fauzi Mat

Lumba Perahu Tambang Berdayung

Johan: Hj Umar Amin

Naib Johan: Aneng Len

Ketiga: Salihin Sulaiman

Tarik Tali Guna Perahu

Johan: Mohd Kaizal/ Hawaluddin

Naib Johan: Affandi/Mohd Fathud

Ketiga: Mohd Amielzan/Ismani

Keempat: Zainudin/Mohd Zaidi

Lumba Perahu Kenyalang Kelab/Persatuan

*Saringan A*

Johan: Landas Sarawak

Naib Johan: Temakul

Ketiga: Sinaran Ratu Siska

*Saringan B*

Johan: Sinaran Ratu Siska

Naib Johan: Unimas Kayak Team

Ketiga: Ujang Bintulu

*Saringan C*

Johan: Landas Sarawak

Naib Johan: Sinaran Ratu Siska

Ketiga: Bedung

Final

Johan: Landas Sarawak

Naib Johan: Unimas Kayak Team

Ketiga: Sinaran Ratu Siska

Lumba Perahu Kenyalang Terbuka

*Saringan A*

Johan: Unimas Kayak Team

Naib Johan: Bedung

Ketiga: Temakul

*Saringan B*

Johan: Landas Sarawak

Naib Johan: Sinaran Ratu Siska

Ketiga: Ujang Bintulu

*Saringan C*

Johan: Landas

Naib Johan: Kelab Warisan Pemuda Bintawa

Ketiga: Speedo

Final

Johan: Landas

Naib Johan: Ujang Bintulu

Ketiga: Bedung

10 FINALIS BAKAL BERTANDING ANUGERAH MUZIK TEMPATAN CXA VOL 1

Cats Xposed Award Vol 1 merupakan satu lagi usaha CATS FM untuk mengiktiraf lagu lagu ciptaan dan nyanyian pemuzik dan bakat bakat baru dari Sarawak yang bergerak dibawah label sendiri

CATS Xposed Award (CXA ) Vol 1 bakal berlansung di BORNEO 744 , Kuching pada hari sabtu 6 April 2019 bermula 7 Malam.

Pada malam anugerah nanti , 10 Finalis akan berentap untuk merebut anugerah Lagu Nang Antap dan Vokal Antap dalam 2 kategori iaitu ethnic Division dan Malay/English Division dan Persembahan Antap.

Selain itu, terdapat tiga anugerah lain dipertandingkan iaitu Lagu Antap Popular, Muzik Video Antap dan single/Album Art Antap .10 finalis berkenaan terpilih menerusi undian umumdan penilaian juri dalaman

CXA Vol.1 merupakan anugerah radio digital pertama Sarawak yang boleh ditonton secara lansung atas talian melalui laman Facebook CATS FM di http://www.facebook.com/catsfm/

10 Finalis CXA Vol 1

M.E Division

1.In-Tra – Rasa

2.Sayu Ateng – Lagenda Bujang Senang

3.Sulaiman Usop – Tentang Dia

4.Lasykar Seni – Sayang

5.Edan Kesmaran – Kau TAkdir

Ethnic Division

1.NK Yongai- Malam Tu Empu Tua

2.SamAnthony -Simpang Tua Bebagi

3.Four4thAce- Peraja Mata

4.Postcode 97K-Pengerindu Tengah Cherita

5.Austin SAntinez -Ensara Ba Dada