[VIDEO] LUMBA PERAHU KENYALANG #AGENDAOKSHE 2019

*31/3/2019 jam 8.00 am*

Perahu kenyalang (2 kategori)

– terbuka ( 12 kumpulan)

– kelab/persatuan ( 12 kumpulan)

Perahu tambang (2 kategori)

– berenjin ( 5 perahu)

– berdayung (5 perahu)

Kayak (5 kategori)

– Men single ( 6 penyertaan)

– Women single ( 6 penyertaan)

– Men Double (6 penyertaan)

– Women Double ( 6 penyertaan)

– Mix Double (6 penyertaan)

*30/3/2019 jam 2.30pm*

Tarik Tali Guna Perahu

– 14 kumpulan

Pumski

– 4 penyertaan

Kayak Mix Double

Johan: Hazalinawati /Faiz

Naib Johan: Noraida/Kadir Peter

Ketiga: Audrey/Isaac

Kayak Men Single

Johan: Giri Jamar

Naib Johan: Kadir Peter

Ketiga: Faiz Jon

Kayak Men Double

Johan: Giri /Isaac

Naib Johan: Kadir/Faiz

Ketiga: Junaidi/Mohd Zahari

Kayak Women Single

Johan: Hazalinawati

Naib Johan: Noraida Kassim

Ketiga: Fatin Naziha

Kayak Women Double

Johan: Hazalinawati/Noraida

Naib Johan: Nurul Hasiah/Dyg Rosmalawati

Ketiga: Izzati/Mimi Natasha

Lumba Pum Ski

Johan: APN 08 Sibu

Naib Johan: Air Asia F82

Ketiga: Tanjung Bundung Racing Team

Lumba Perahu Tambang Berenjin

Johan: Hj Umar Amin

Naib Johan: Aneng Len

Ketiga: Salihin Sulaiman

Keempat: Fauzi Mat

Lumba Perahu Tambang Berdayung

Johan: Hj Umar Amin

Naib Johan: Aneng Len

Ketiga: Salihin Sulaiman

Tarik Tali Guna Perahu

Johan: Mohd Kaizal/ Hawaluddin

Naib Johan: Affandi/Mohd Fathud

Ketiga: Mohd Amielzan/Ismani

Keempat: Zainudin/Mohd Zaidi

Lumba Perahu Kenyalang Kelab/Persatuan

*Saringan A*

Johan: Landas Sarawak

Naib Johan: Temakul

Ketiga: Sinaran Ratu Siska

*Saringan B*

Johan: Sinaran Ratu Siska

Naib Johan: Unimas Kayak Team

Ketiga: Ujang Bintulu

*Saringan C*

Johan: Landas Sarawak

Naib Johan: Sinaran Ratu Siska

Ketiga: Bedung

Final

Johan: Landas Sarawak

Naib Johan: Unimas Kayak Team

Ketiga: Sinaran Ratu Siska

Lumba Perahu Kenyalang Terbuka

*Saringan A*

Johan: Unimas Kayak Team

Naib Johan: Bedung

Ketiga: Temakul

*Saringan B*

Johan: Landas Sarawak

Naib Johan: Sinaran Ratu Siska

Ketiga: Ujang Bintulu

*Saringan C*

Johan: Landas

Naib Johan: Kelab Warisan Pemuda Bintawa

Ketiga: Speedo

Final

Johan: Landas

Naib Johan: Ujang Bintulu

Ketiga: Bedung

Leave a Reply